9 czerwca w pałacu w Żółwinie odbędzie się Charytatywny Turniej Tenisowy – informuje Waldemar Cecuła, prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.

Od wielu już lat na korcie obok pałacu jest organizowany międzynarodowy turniej tenisowy, w którym biorą udział goście z kilku krajów. W tym roku będzie to już XI edycja. Uczestników turnieju łączy wieloletnia przyjaźń i wspólna pasja jaką jest tenis. Organizatorką turnieju i właścicielką pałacu jest pani Sylvie Prokopowicz. To osoba niezwykła, Francuzka z polskim obywatelstwem, angażująca się w wiele bardzo wartościowych społecznie przedsięwzięć (pani Prokopowicz jest członkiem zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej). Pani Sylvie jest też szefową społecznego komitetu budowy kortów w Żółwinie.

W tym roku ten turniej będzie miał nieco inny charakter. Jego głównym celem będzie zarobienie pieniędzy na budowę kortów w Żółwinie. Zaprosiliśmy około 70 osób, z których część zagra w turnieju, a reszta weźmie udział w imprezach towarzyszących. Atrakcją wieczoru będzie minirecital pani Anny Kostrzewskiej, nie tylko świetnej wokalistki jazzowej, ale też wielkiej fanki tenisa.

W programie imprezy mamy też mecz pokazowy z udziałem naszych najlepszych zawodników Damiana Lewandowskiego, Julii Pacochy i Igi Piotrowskiej (gościem specjalnym będzie zaprzyjaźniona z naszym klubem Marysia Wojtaszczyk, najlepsza jedenastolatka w Polsce) i pokaz minitenisa, w którym weźmie udział grupa dzieci objętych szkoleniem w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa 2018.

 

Na początku marca, wspólnie z dwiema brwinowskimi szkołami uruchomiliśmy bardzo ambitny i wartościowy program, z którego korzysta około 330 dzieci, uczniów klas 0-2 Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Dzieci mają lekcje WF o profilu tenisowy prowadzone wspólnie przez trenera tenisa i nauczycieli nauczania początkowego. Dwanaścioro dzieci otrzymało tenisowe stypendium i szansę na dalszy rozwój. W wrześniu kolejna grupa zdolnych dzieci zostanie objęta darmowym szkoleniem. Jest to możliwe dzięki grantowi, który otrzymaliśmy z Polskiego Związku Tenisowego.

 

W pokazie wezmą też udział nasi kadrowicze do tegorocznej Talentiady. Nasza drużyna
w składzie: Iga Piotrowska, Maja Borkowska, Dominik Sierpiński ( Maja i Dominik to uczniowie Zespołu Szkól w Żółwinie) Bartosz Olesiejuk (uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie), Karol Grot i Parys Koskiniotis przeszła dwustopniowe eliminacje i powalczy w ogólnopolskim finale, który zostanie rozegrany na kortach
w Radomiu w dniach 16-17 czerwca.  To już trzeci finał tych prestiżowych rozgrywek
z udziałem naszej drużyny.  

Wieczorne party mam charakter zaproszeniowy, ale na pokaz z udziałem naszych dzieci może przyjść każdy kto chce, zapraszamy na godzinę 17.

Próbujemy znaleźć środki na budowę kortów w bardzo różny sposób, jednym z nich będzie licytacja zebranych przez nas przedmiotów. Mamy sukienkę, którą podarowała nam Agnieszka Radwańska, koszulkę z autografem Angelique Kerber, koszulkę z autografami naszych reprezentantów w Pucharze Davisa i rakiety naszej mistrzowskiej pary: Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga. Ta licytacja, to też jeden z punktów programu imprezy w Żółwinie.

Budowa kortów w Żółwinie wkracza w tej chwili w decydującą fazę, załatwiliśmy wszystkie niezbędne formalności i możemy już rozpocząć pierwsze prace. Bardzo nam zależy na dotarciu z informacją o naszym przedsięwzięciu do jak największej liczby osób. Tylko w ten sposób możemy odnieść sukces i zbudować te wymarzone korty.

W oparciu o ścisłą współpracę z wszystkimi szkołami z terenu Gminy Brwinów możemy zbudować wspaniałą akademię tenisową. To właśnie dzięki takim inicjatywom jak ta
w pałacu w Żółwinie nasz plan może się udać. 

Waldemar Cecuła

prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”

 

 

Kadra-Warszawianka-2018
Kadra-Radom-2018
Pokaz-Tenis10
NPUT-2018
Trening-w-owinie
Pofina-Talentiady-2018
Xzolwin