W dniach 28-29 kwietnia 2018 r. w Sopocie odbyły się 15 Mistrzostwa Polski w Rzutach. Startowało w nich siedmioro reprezentantów Brwinowa, którzy zdobyli 25 medali! (13 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych).

Relację oraz zdjęcia przesłał Konrad Bońda:

Zawody w Sopocie były pierwszą weryfikacją dla grupy osób dążących do reaktywacji lekkoatletyki dla dorosłych i Mastersów w Brwinowie we współpracy z UKS w Otrębusach (Sebastian Kończak). Inauguracja startów wypadła imponująco – ale po kolei.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy już w październiku ubiegłego roku w oparciu o nowo otwartą, wielofunkcyjną halę sportową w Brwinowie i infrastrukturę Stadionu Miejskiego. Początkowo w zajęciach udział brali zawodnicy dawnej sekcji lekkoatletycznej BKS Naprzód Brwinów z grupy trenera Edmunda Sumińskiego, jednak szybko dołączyły nowe osoby w wieku Masters i młodsi. Na treningach regularnie ćwiczyło kilkanaście osób!

Pierwsze medale AD 2018 przywiozły dwie osoby startujące w Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Toruniu. Jednak dopiero zawody w Sopocie dzięki wsparciu i patronatowi Burmistrza Gminy Brwinów dały możliwość startu wszystkim zawodnikom grupy, którzy mocno się do nich przygotowywali.

Pogoda w Sopocie była w tym roku łaskawa dla organizatorów i zawodników, przy słonecznej aurze i w sprzyjającej temperaturze łatwiej było o osiągnięcie dobrych wyników.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywano konkurencje pochodzące od pchnięcia kulą i rzutu dyskiem (shotorama, schockorama, dysk antyczny, rzut cegłą, slingball), dzień drugi to konkurencje oszczepnicze (speerorama, rzut granatem) i młociarskie (młot szkocki, rzut ciężarkiem, rzut ciężarem 25kg). We wszystkich konkurencjach medale zdobywali reprezentanci Brwinowa – często dzieląc miejsca na podium pomiędzy sobą!

Oto medalistki i medaliści:

Anna Bratkowska – 6 złotych (shotorama, schockorama, dysk antyczny, młot szkocki, rzut ciężarkiem, slingball)

Monika Cybulska- 1 złoty (rzut granatem), 1 srebrny (slingball)

Ewa Zielińska – 1 złoty (slingball), 1 brązowy (rzut granatem)

Konrad Bońda – 3 złote (slingball, rzut granatem, speerorama), 1 srebrny (shotorama), 2 brązowe(schockorama, rzut ciężarkiem)

Dariusz Cybulski – 1 złoty (rzut granatem), 1 srebrny (młot szkocki), 1 brązowy (slingball)

Stanisław Bońda- 1 złoty (rzut granatem), 1 srebrny (slingball).

Sławomir Soból – 1 srebrny (speerorama), 3 brązowe (rzut granatem, rzut cegłą, slingball).

Dodatkiem do medali została piękna „sportowa” opalenizna i wspomnienia z nad Bałtyku!

Chętnych do startów zapraszamy na treningi – kontakt z Konradem Bońda  602 777 773. 

Następne starty już w maju i czerwcu, w zawodach Masters może startować każda chętna osoba w wieku powyżej 30 lat (kobiety) i 35 lat (mężczyźni), kalendarz zawodów na stronie www.pzlam.pl

Zapraszam na start

Konrad Bońda

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10