Jarosław Wolcendorf z Brwinowa zdobył tytuł Wicemistrza Polski Masters w kolarstwie przełajowym. Do złotego medalu na zawodach, które odbyły się w Koziegłowach 13 stycznia 2018 r., zabrakło tylko 11 sekund.

Mężczyni startujący w kategorii Masters mieli do pokonania dystans 17,7 km w trudnym terenie. Przygotowane przez organizatorów przeszkody terenowe powodowały, że nie można było rozpędzić się jak na prostej drodze. Na pewnych odcinkach trasy trzeba było podbiegać, niosąc rower, ale mimo to średni czas najlepszych zawodników przekroczył 23,5 km/h. Dla Jarosława Wolcendorfa był to jeden z trzech najważniejszych startów w tym sezonie. Do tej pory już kilkukrotnie plasował się wśród najlepszych, stając na podium.

W przeddzień wyścigu o Mistrzostwo zrobiłem objazd trasy. Gęste błoto, koleiny. Wyścig zapowiadał się ciężki w tych warunkach – opowiada Jarosław Wolcendorf. – Prognozy zapowiadały jednak silne ochłodzenie. Jak się okazało w sobotę trasa z błotnistej zamieniła się w megaszybką, twardą i zmrożoną. Zmiana ogumienia, zmiana ciśnienia i zmiana taktyki. Wiedziałem, że będzie to bardzo szybki wyścig! –dodaje. Sprawdziła się taktyka i w trakcie wyścigu udało się dogonić i przegonić wielu zawodników, którzy na starcie narzucili bardzo szybkie tempo. Miejsce na podium Mistrzostw Polski było do tej pory marzeniem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. – Może za rok uda się powalczyć o jedyneczkę – zapowiada Jarosław Wolcendorf, kończąc sezon startów w kolarstwie przełajowym ze srebrnym medalem.

Zdjęcia z Facebooka Jarosława Wolcendorfa:

http://bit.ly/2Dosv6h

http://bit.ly/2DEgPKh