Szkoła Podstawowa w Żółwinie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie mają szansę zostać wyposażone w dodatkowy sprzęt do minitenisa. Potrzebna jest pomoc internautów w głosowaniu na ich filmy.

Z inicjatywy Klubu Sportowego Tennis Life Szkoła Podstawowa w Żółwinie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie włączyły się do akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Jest to wspólne przedsięwzięcie banku BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego. Pięćdziesiąt szkół z całej Polski zostanie wyposażonych w sprzęt do miniitenisa, a nauczyciele przejdą odpowiednie szkolenia. W ten sposób,  jeszcze tej jesieni tenis pojawi się na zajęciach wychowania fizycznego w wybranych do programu szkołach.

Dodatkowo, dzieci będą mogły wziąć udział w ogólnopolskich rozgrywkach międzyszkolnych opartych na zasadach tenisowej Talentiady. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd do paryskiego Disneylandu.

Żeby wziąć udział w konkursie szkoły nagrały krótkie filmy, które mają zachęcić internautów do głosowania. Rekrutacja potrwa do końca października, zgłosiło się 113 szkół z całej Polski. My walczymy w regionie warszawskim gdzie o pięć premiowanych miejsc rywalizują 24 szkoły. Cztery  zakwalifikują się do programu w wyniku głosowania internautów, a jedna decyzją kapituły. 

Dzięki mobilizacji środowiska dzieci i rodziców z Żółwina i wsparciu naszego klubu, Zespół Szkól w Żółwinie znajduje się w tej chwili na trzecim miejscu z dużymi szansami na kwalifikację do projektu „Dzieciaki do Rakiet”. Dzielnie walczy także brwinowska „Dwójka”, która zebrała już ponad dwa tysiące pięćset głosów.

Stawka jest bardzo wyrównana i do ostatniego dnia nie będzie wiadomo jakie będzie końcowe rozstrzygnięcie. Wystarczy wejść na filmy naszych szkół i zagłosować:

Film „Od Żółwika do Federera” https://www.dzieciakidorakiet.pl/video/47

Film „Rytmiczna Dwójka” https://www.dzieciakidorakiet.pl/video/91

Można głosować wielokrotnie, w co najmniej godzinnych odstępach.

Każdy pomysł zachęcający dzieci do uprawiania sportu ma ogromną wartość społeczną, ale dla nas ta akcja w kontekście budowy kortów w Żółwinie ma znaczenie szczególne.

 

Waldemar Cecuła

prezes Klubu Sportowego Tennis Life