Udany występ na zawodach lekkoatletycznych weteranów: Paweł Piechal zdobył złoto, a Konrad Bońda i Stanisław Bońda powiększyli kolekcję medali o brązowe krążki.

Relacja Konrada Bońdy:

 

W dniach 1-2lipca na obiekcie krakowskiej AWF odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Weteranów i 6 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkoatletyce. Już przed rozpoczęciem zawodów został ustalony pierwszy rekord - dotyczący frekwencji.  W Mistrzostwach wystartowało 418 osób (79 kobiet i 339 mężczyzn), w tym 35 lekarzy. W trakcie Mistrzostw mimo kapryśnej pogody (szczególnie niesprzyjającej w drugim dniu zawodów) ustanowiono 14 rekordów Polski i 50 rekordów Mistrzostw Polski.

 

W zawodach wystartowało trzech mieszkańców Brwinowa (w tym dwóch debiutujących w MP Weteranów), którzy zdobyli w sumie 5 medali: Paweł Piechal (kategoria M45) - złoty medal w biegu na 110m przez płotki, 6 miejsce w biegu na 100 m. Paweł potwierdził , że ubiegłoroczny brązowy medal na Mistrzostwach Polski trójboju sprinterskim nie był przypadkowy. Stanisław Bońda (kategoria M70) -  brązowy medal w rzucie oszczepem (w debiucie na MP Weteranów). Po medalach za rzut granatem nw MP w Rzutach

Nietypowych medal i rekord życiowy w konkurencji olimpijskiej! Konrad Bońda (kategoria M45) - dwa brązowe medale MP Weteranów (rzut oszczepem i pchnięcie kulą), okraszone najlepszymi wynikami w tym sezonie, oraz brązowy medal MP Lekarzy w kategorii open (rzut oszczepem). Jednak paradoksalnie najbardziej cieszy mnie wynik w konkurencji w której nie zdobyłem medalu tj. w rzucie dyskiem - start zakończył się ustanowieniem nowego rekordu życiowego!  Niestety pogoda w drugim dniu startów skutecznie zniechęciła mnie do startu w rzucie młotem (tu też liczyłem na rekord życiowy , ale zdrowie ważniejsze).

 

Należy także podkreślić pojawienie się na zawodach grupy osób z okolic Brwinowa (Błonie, Pruszków , Milanówek , Grodzisk Maz.) , które dołączyły do startujących weteranów. Mam nadzieję , że startujących będzie stale przybywać i uda się osiągnąć cel, jakim jest start w Halowych Mistrzostwach Świata Toruń 2019 tysiąca osób z Polski, oraz wygranie klasyfikacji medalowej! Zapraszam na treningi i starty - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 602 777 773). Informacje o Polskim Związku Weteranów LA , oraz kalendarz zawodów - pzwla.pl