11 czerwca 2017 r. na stawie basenowym w Brwinowie przy ul. Biskupickiej odbyły się Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów.


Relację przesłał Grzegorz Włodarczyk:
Dla naszego koła były to pierwsze zawody zorganizowane pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Organizator zawodów – koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 41 przy Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Urzędem Gminy Brwinów i sponsorami przygotowało wiele atrakcyjnych nagród, co widać było po liczbie startujących zawodników. W zawodach wystartowało 4 juniorów i 21 seniorów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie: sędzia główny – kol. Robert Włodarczyk, zastępca sędziego głównego – kol. Kazimierz Byrski.
Ducha sportowej rywalizacji wyczuwało się od pierwszego sygnału sędziowskiego. W związku z małą pojemnością łowiska pierwsi w szranki stanęli juniorzy. Po półtoragodzinnych zmaganiach w kategorii juniorów zwyciężyli:

 
1. miejsce Dominik Kwiatkowski – 710 punktów
2. miejsce Weronika Gałaj – 435 punktów
3. miejsce Jakub Dudek – 50 punktów
4. miejsce Artur Piluch – 35 punktów

 
Następnie do rywalizacji przystąpili seniorzy. Tura seniorska rozegrała się w trzygodzinnej turze. Zwycięzcami zostali:

 

1. miejsce Tomasz Rybicki – 1460 punktów
2. miejsce Artur Rydel – 1425 punktów
3. miejsce Michał Kwiatkowski – 1400 punktów
4. miejsce Grzegorz Włodarczyk – 1020 punktów
5. miejsce Damian Podenac – 695 punktów.
6. miejsce Paweł Michalski – 615 punktów

 
Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Pana Jerzego Wysockiego oraz Prezesa Koła 41 kol. Hieronima Alama. Na zakończenie każdy z juniorów otrzymał paczkę z artykułami wędkarskimi ufundowanymi przez firmę Centrum Wędkarstwa Wybrzeże Gdyńskie 2 w Warszawie.
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne zawody. Słowa podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu za pomoc w organizacji zawodów jak również za owocną współpracę na rzecz naszego koła.

 
Patronat Honorowy
Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów
Fundatorzy nagród :
Urząd Gminy Brwinów
Centrum Wędkarstwa w Warszawie ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
Koło PZW nr 41 przy WRD KSP