Znane są pierwsze wyniki ogólnopolskiego konkursu „Aktywne Miasto”. Wśród dużych aglomeracji zwyciężyła Łódź, natomiast w kategorii mniejszych miast trwa jeszcze rywalizacja: Brwinów jest wśród finalistów!

Jak podkreślają organizatorzy konkursu „Aktywne miasto: to nie zasobność budżetu, ale duch sportowy oraz działania związane z aktywizacją i promowaniem sportu w mieście decydują o jego prawdziwej wartości. Eksperci ocenili m.in. rozwój infrastruktury sportowej, ilość organizacji i imprez sportowych oraz promowanie sportu przez samorządy. W kategorii dużych aglomeracji zwyciężyła Łódź. Trwa jeszcze rywalizacja w grupie mniejszych miast.

W grupie finalistów - miast do 30 tyś. mieszkańców znalazły się: Bieruń, Sandomierz, Krasnystaw, Brwinów oraz Ciechocinek. Wśród najlepszych miast od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców są Kędzierzyn-Koźle, Przemyśl, Chełm oraz Świdnica.

Niezależnie od ostatecznych wyników konkursu, już znalezienie się w ścisłym finale jest znaczącym sukcesem, wypracowanym wspólnie przez aktywnych mieszkańców gminy Brwinów, stowarzyszenia i kluby sportowe oraz wszystkie instytucje włączające się w promocję sportu, a także przez burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego i jego zastępcę Sławomira Walendowskiego, których starania o rozwój infrastruktury sportowej przyniosły w ostatnich miesiącach widoczne efekty. Brwinów to aktywne miasto… i aktywna gmina!