Pod nazwą Brwikon kryje się organizowany po raz pierwszy w Brwinowie Konwent Fantastyki i Gier Planszowych, który rozpocznie się już w najbliższy piątek 18 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. Miłośnicy gier planszowych i fantastyki mogą liczyć na wiele atrakcji.

Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie. Brwikon to nie tylko gry planszowe. Podczas trzydniowej imprezy, w dniach 18-20 maja 2012 r. planowane są między innymi konkursy tematyczne o Gwiezdnych Wojnach, Grze o Tron, superbohaterach oraz twórczości Tolkiena i Sapkowskiego, ponadto turnieje m.in. gier Carcassonne, Neuroshima Hex, Warhammer, gry karcianej Munchkina oraz turniej łuczniczy. Planowane są prelekcje, pokazy i spotkania z ciekawymi ludźmi z branży fantastyki.

Kto wybierze się na Brwikon, będzie miał okazję spotkać prawdziwego wiedźmina – Macieja Kwiatkowskiego, który opowie, jak tworzy gry komputerowe, choreografię walk Geralta z potworami oraz przybliży technikę motion-capture, stosowaną przy tworzeniu gier komputerowych. Będzie można także podziwiać grupę Stunt Forces w kaskaderskich wyczynach walk wiedźmińskich przy dźwiękach muzyki celtyckiej granej na żywo.

Gry planszowe udostępniła firma Rebel. Przeszkolona obsługa będzie odpowiadać na pytania i tłumaczyć zasady gier. Sponsorzy ufundowali 200 nagród (gry planszowe, książki, akcesoria komputerowe i inne). Za udział w turniejach i konkursach uczestnicy otrzymają konwentową walutę - brukaty, które będzie można wymienić na nagrody. Ponadto na Brwikonie nie zabraknie stoisk z grami, książkami i gadżetami, które będzie można zakupić w czasie trwania imprezy. Rodzice także mogą skorzystać z konwentowej zabawy, na miejscu, dla młodszych czynna będzie świetlica z profesjonalną opieką.

Impreza odbywa się pod patronatem burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego.
Ze szczegółami programu można zapoznać się na: www.brwikon.pl