Już w najbliższy piątek 30 maja 2014 r. rozpocznie się trzydniowe święto fanów fantastyki i gier planszowych. Konwent Brwikon odbywać się będzie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie.

Organizatorzy kuszą atrakcjami i zapewnieniami, że odbywający się po raz trzeci w Brwinowie konwent fantastyki i gier planszowych, będzie jeszcze bardziej udany niż Brwikon 2012 i 2013. – Mnóstwo ciekawych prelekcji, ekscytujących konkursów i turniejów, spotkań z wybitnymi pisarzami, pokazów czy wystaw. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak stworzyć komiks, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu science-fiction, nauczyć się malować figurki, odwiedzić salę LEGO, zagrać w gry planszowe  oraz mieć możliwość wygrania wspaniałych nagród, to tak, Brwikon to miejsce właśnie dla Was! – zachęca Marta Zaborowska.

Bogato wyposażony games room, gry planszowe i fabularne – dla młodszych i starszych, znane i lubiane oraz nowości – to wszystko czeka na gości imprezy. Podczas Brwikonu będzie się można spotkać z autorami książek z gatunku fantastyki i science-fiction:  Andrzejem Pilipiukiem, Tomaszem Kołodziejczakiem oraz Michałem Gołkowskim. Konwent odwiedzi także Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”.  

Mazowiecka Drużyna Wojów „Weles” rozstawi na terenie szkoły swoją tradycyjną wioskę Słowian i Wikingów. Atrakcyjnie zapowiadają się pokazy walk, zabawy plebejskie czy turniej łuczniczy. U wioskowych rzemieślników – kowala, kolcużnika i rogownika – odbywać się będą warsztaty rzemieślnicze.

Gmina Brwinów, w ramach wspierania działalności pożytku publicznego przyznała organizatorom dotację na zorganizowanie nieodpłatnych warsztatów z robotyki, które odbywać się będą podczas Brwikonu. „Roboty i spółka” – pod takim hasłem odbywać się będzie kreatywne budowanie robotów z klocków LEGO. – Każde dziecko z naszym wsparciem skonstruuje i zaprogramuje własnego, w pełni działającego robota – zapewniają organizatorzy. Takie zajęcia kształtują wyobraźnię przestrzenną i uczą praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych – mechaniki, informatyki, fizyki.
Szczegółowy program imprezy: www.brwikon.pl