Wysoką jakość zarządzania kompleksem boisk „Orlik” w Żółwinie docenił Klub Sportowa Polska, który przyznał mu tytuł „Boisko na medal”.


Wśród najważniejszych argumentów przemawiających za wyróżnieniem żółwińskiego „Orlika” są aktywne działanie zatrudnionych tam animatorów oraz wysoki stopień wykorzystania całego kompleksu.  Jest on czynny siedem dni w tygodniu. Regularnie odbywają się tam zajęcia dla dzieci i młodzieży – nie tylko piłka nożna, koszykówka, siatkówka i  tenis. W sezonie w Żółwinie odbyło się wiele imprez sportowych, które promowały zdrowy styl życia i integrowały lokalną społeczność. W czerwcu odbyła się pierwsza brwinowska SpecOlimpiada, a w sierpniu do Żółwina przyjechała drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. Z okazji Dni Brwinowa zostanie rozegrany drugi już Turniej Sołectw.

– Animatorzy starają się rozszerzać ofertę, odpowiadać na zapotrzebowanie użytkowników i sami aktywnie biorą udział w treningach i sparingach. Przyznanie, że nasz „Orlik” jest „na medal” pozwala nam sądzić, że podążamy w dobrym kierunku – podkreśla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak.

Wyróżnienie dla „Orlika” w Żółwinie zostało przyznane przez Klub Sportowa Polska, który od wielu lat promuje gminy, instytucje i władze samorządowe wspierające rozwój sportu na swoim terenie. Od trzech lat tytuł „Sportowej gminy” uzyskuje gmina Brwinów. Teraz laury zdobył żółwiński „Orlik”, zarządzany przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.

View the embedded image gallery online at:
https://www.brwinow.pl/1097-boisko-na-medal.html#sigProIdc131f6f66d