Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowa zaprasza na bezpłatne, komputerowe kursy angielskiego. Ruszyły już zapisy w siedzibie biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie, w bibliotece dla dzieci przy ul. Kościuszki oraz w filii w Otrębusach.

Komputerowy kurs języka angielskiego opracowany został dla czterech poziomów zaawansowania, od początkującego po średniozaawansowany. Każdy poziom obejmuje 22 lekcje: w sumie jest to ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, które po zapisaniu się i ustaleniu terminu będą samodzielnie korzystać z lekcji w bibliotece. Przejście wszystkich czterech poziomów zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie przychodził na kurs dwa razy w tygodniu. Osoby, które nigdy nie uczyły się angielskiego, rozpoczną naukę od początku, od pierwszego poziomu. Uczestnicy, który opanowali już podstawy języka, mogą od razu wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu uczestnik dostanie certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji udzielają pracownicy Biblioteki Publicznej w Brwinowie:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Publiczna w Brwinowie, ul. Grodziska 12, tel. 22 729 57 55
Biblioteka dla dzieci, ul. Kościuszki 1E, tel. 22 729 30 84
Filia w Otrębusach, ul. Wiejska 1, tel. 22 758 50 79