Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Program dostosowany jest do zainteresowań najmłodszych. Są w nim m.in. gry, piosenki, karaoke, filmy, fotolekcje i ćwiczenia językowe.


Dla dzieci kurs FunEnglish.pl będzie nie tylko nauką, ale też znakomitą zabawą. Mali kursanci wykorzystają znajdujące się w bibliotece z komputery z dostępem do Internetu. Ich wirtualnymi nauczycielami, wcielającymi się w role bohaterów gier i filmów,  będą native speakerzy. Kurs FunEnglish.pl prezentuje różnorodne sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci szybko zaczynają mówić i myśleć w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.


Aby dziecko opanowało szeroki zasób słownictwa i zyskało swobodę w komunikowaniu się, wystarczy nauka w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę. Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „fotolekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki uczeń zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Kurs FunEnglish.pl, a także kurs angielskiego dla dorosłych angielski123.pl oferuje bezpłatnie wszystkim bibliotekom publicznym firma Funmedia.
 Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udzielają pracownice biblioteki: Elżbieta Skalska, Anna Adamkiewicz, Małgorzata Sławińska i Zuzanna Sikorska.
 

Kontakt: tel. 22 729 57 55, bibliotekawbrwinowie(at)tlen.pl
Oddział dla dzieci – tel. 22 729 30 84, bibliotekadzieci(at)interia.pl
Filia w Otrębusach – tel. 22 758 50 79, infocentrum(at)biblioteka.otrebusy.pl


w miejsce znaków (at) należy wstawić znak małpki - @