W sobotę 8 września podczas Dni Brwinowa burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński odebrał nagrodę „Aktywne miasto”, przyznaną gminie Brwinów za działania związane z aktywizacją i promowaniem sportu.


Brwinów został finalistą ogólnopolskiego konkursu, w którego ścisłym finale znalazł się wraz z Bieruniem, Sandomierzem, Krasnymstawem i Ciechocinkiem. Wśród dużych aglomeracji zwyciężyła Łódź.

Kilka chwil po rozpoczęciu sobotnich obchodów Dni Brwinowa, na scenie w parku miejskim pojawili się przedstawiciele firmy Polish Sport Promotion, która przygotowała tegoroczną edycję konkursu. Prezes Tomasz Rachwał i towarzyszący mu Michał Mango pogratulowali burmistrzowi Kosińskiemu zdobycia tytułu i certyfikatu. Przed sceną ustawiły się obecne na paradzie miejskiej kluby sportowe, które swą obecnością potwierdziły, że działają aktywnie i są gotowe do podejmowania nowych wyzwań.

O ich aktywności świadczą również plany na najbliższe miesiące. Jeszcze we wrześniu członkowie sekcji kulturystycznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół wyjadą do Niemiec na Mistrzostwa Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc. UKS Kobra – mistrz Polski z ubiegłego roku weźmie w październiku udział w turnieju hokeja na rolkach European Confederation Cup 2012. Oba kluby na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem otrzymały dotacje z budżetu gminy Brwinów. UKS Ulisses Team planuje pod koniec września organizację II Otwartej Brwinowskiej Ligi Judo. Pierwsza edycja Ligi odbyła się wiosną.  Impreza ta, podobnie jak jej poprzednia odsłona, odbędzie się pod patronatem burmistrza gminy Brwinów. Nie próżnują także brwinowscy tenisiści: rusza nabór uczestników do projektu „Tennis 10” realizowanego w szkołach przez KS Tennis Life.      
Jak podkreślają organizatorzy konkursu: to nie zasobność budżetu, ale duch sportowy oraz działania związane z aktywizacją i promowaniem sportu w mieście decydują o jego prawdziwej wartości. Eksperci ocenili m.in. rozwój infrastruktury sportowej, ilość organizacji i imprez sportowych oraz promowanie sportu przez samorządy.

Znalezienie się w ścisłym finale jest znaczącym sukcesem, wypracowanym wspólnie przez aktywnych mieszkańców gminy Brwinów, stowarzyszenia i kluby sportowe oraz wszystkie instytucje włączające się w promocję sportu. Starania o rozwój infrastruktury sportowej przyniosły w ostatnich miesiącach widoczne efekty: nowe boiska sportowe przy ZS nr 1 oraz Orlik w Żółwinie stanowią znakomite zaplecze treningowe i rekreacyjne. Brwinów to aktywne miasto… i aktywna gmina!