„Szlachetna paczka” chce dotrzeć przed Świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących: wolontariusze z rejonu Brwinowa przez ostatnie tygodnie odwiedzali rodziny żyjące w biedzie, poznawali ich sytuację i potrzeby. Teraz poszukują dla nich darczyńców.


„Szlachetna paczka” to ogólnopolska akcja, ale w rejonie Brwinowa jest organizowana po raz pierwszy. Jej brwinowska liderka Dorota Piasecka i wolontariusze, którzy zgłosili się na apel „Szlachetnej Paczki”, wykonali już ogromną pracę. Zaczynali od weekendowych i wieczornych szkoleń, potem były spotkania z rodzinami, poznanie i opisanie ich potrzeb, przejście procedur rejestracji potrzebujących – wszystko po to, by pomoc niesiona przez darczyńców jak najlepiej odpowiadała rzeczywistym potrzebom.

Teraz kolej na darczyńców! Mogą oni zapoznać się z sytuacją osób czekających na pomoc poprzez bazę udostępnioną w Internecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W rejonie Brwinów jest obecnie kilkanaście zarejestrowanych rodzin. – Do zrobienia paczki można zaangażować krewnych, znajomych, kolegów z pracy, czy ze szkoły – podpowiada Dorota Piasecka. Razem łatwiej będzie skompletować potrzebne rzeczy. Finał akcji odbędzie się 7 grudnia (od godz. 9 do godz. 20) oraz 8 grudnia (od godz. 10 do godz. 16) w magazynie rejonu Brwinów, tzn. w auli Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Brwinowie. Stamtąd paczki zostaną przekazane przez wolontariuszy potrzebującym. – Zapraszam do podjęcia wyzwania i pomocy w wygrywaniu życia tym, którzy potrzebują impulsu do zmiany! – zachęca Dorota Piasecka. Do dziś (środa 20 listopada) udało się znaleźć darczyńców dla 12 rodzin. Kolejni darczyńcy poszukiwani!

Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl