11 września 2011 r. mszą św. o godz. 10.30 rozpoczęły się obchody 72. rocznicy bitwy pod Brwinowem. Udział w uroczystościach wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, żołnierze, strażacy, harcerze, młodzież szkolna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy.  

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Zakładowa Orkiestra Dęta Gedeon Richter Polska. Homilię podczas mszy św. odprawionej w intencji poległych wygłosił ks. Sylwester Lament.
Po mszy św., na czele ze sztandarami, uczestnicy przeszli pod pomnik poświęcony żołnierzom 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej, gdzie wygłoszone zostały przemówienia i złożone kwiaty.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński podkreślił znaczenie sztandaru jako symbolu jedności. Wspomniał też o epizodzie z września 1939 roku, kiedy to jeden z oddziałów walczących w bitwie pod Brwinowem ukrył swój sztandar na terenie parafii, nie chcąc dopuścić do tego, by wpadł w ręce wroga. O brwinowskiej historii mówił porucznik Stanisław Rumianek: przedstawił historię szpitala polowego, ofiarnie prowadzonego przez mieszkańców Brwinowa podczas walk w 1939 r.

Po oficjalnych uroczystościach burmistrzowie Arkadiusz Kosiński oraz Sławomir Walendowski oraz przewodniczący rady miejskiej Sławomir Rakowiecki i wiceprzewodniczący Zbigniew Kurządkowski spotkali się z kombatantami i gośćmi z jednostki wojskowej z Trzebiatowa, która kultywuje tradycje 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej.