W sobotę 16 czerwca na boiskach przy Zespole Szkół nr 2 odbędzie się III Dzień Sportu, organizowany przez kluby sportowe TG Sokół i KS Tennis Life. Głównym punktem kilkugodzinnej imprezy będzie bieg uliczny na dystansie 3 km.


Dzień Sportu to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza najbardziej popularnych rodzinnych wydarzeń sportowych w gminie Brwinów. Co roku przez wakacjami mieszkańcy gminy gromadzą się na boiskach przy ul. Żwirowej 16, by wspólnie wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych i spotkać goszczących w Brwinowie mistrzów sportu. Jednym z gości tegorocznej edycji imprezy będzie Piotr Kurkus, wielokrotny zdobywca pucharu świata w taekwondo. Podczas Dnia Sportu zaprezentowane zostaną również inne sporty walki.

Już od godziny 9.00 organizatorzy  zapraszają do wzięcia udziału w otwartym turnieju tenisa stołowego. W samo południe rozpocznie się turniej szachowy i organizowane już po raz trzeci zawody siłowania na rękę, w których będzie można spróbować sił w starciu z mistrzem, medalistą mistrzostw Polski i Europy, mieszkańcem Brwinowa – Wojciechem Niteckim. Pod okiem trenerów z KS Tennis Life mali i duzi będą mogli pograć w minitenisa.
 
Atrakcją dnia będzie również mecz koszykówki rozgrywany w drużynach mieszanych między samorządem gminy Brwinów a mieszkańcami. Początek meczu ok. godz. 14.30. Młodsi fani sportu będą mogli w tym czasie przejechać się na kucykach z LKS Wolta w Żółwinie. Ci, którzy od czynnego uprawniania sportu wolą spacery z czworonogami, mogą włączyć się we wspólną zabawę poprzez uczestnictwo w konkursie „Pies z klasą”.  

Równolegle do Dnia Sportu na boiskach przy Zespole Szkół nr 2 rozgrywany będzie turniej czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w ramach stowarzyszenia MAZOVIA. Reprezentanci gminy Brwinów i gmin zrzeszonych w Mazovii będą biegać na różnych dystansach, skakać w dal i rzucać piłeczką palantową.  

Fenomen Dnia Sportu polega na dobrej współpracy kilku klubów sportowych na co dzień trenujących całkiem inne dyscypliny sportu. Jak informują organizatorzy w przygotowanie tegorocznych atrakcji włączyli się: UKS Ulisses Team, UKS Kobra, UKS Gladiatorzy i UKS Czerwone Smoki, którzy przygotowali wiele konkurencji promujących aktywny styl życia i rozwijanie sportowych pasji. Patronat honorowy nad Dniem Sportu objął Burmistrz Gminy Brwinów – Arkadiusz Kosiński.